Scroll to top

نگاهی به آثار “اریک نتزگه”


مهدی خدادادی - ژوئن 3, 2011 - 4 دیدگاه

زمان تقریبی برای مطالعه: ۳ دقیقه
NatzkeStudio

آتلیه شخصی اریک نتزگه

” اِریک نَتزگِه ” (Erik Natzke) یک هنرمند ، طراح و برنامه نویس است .” اریک” به کمک مهارت هایش در برنامه نویسی ، اقدام به خلق آثار هنری و نقاشی های انتزاعی مبتنی بر کُد می نماید . به عبارت بهتر (Matrial) و ماده اصلی آثار هنری ” اِریک نَتزگِه” کدهایی هستند که مبتنی بر اصول برنامه نویس ، پیاده سازی می شوند .

Natzke1

از آثار اریک نتزگه

آثار ” اِریک نَتزگِه ” پیرو اصول زیبایی شناسی است . او در تبدیل این اصول به کد مهارت بالایی دارد . علاقه ” نتزگه” به کشف روابط ریاضی و الگوریتم های گرافیکی ، او را به فردی کم نظیر در این آوردگاه مبدل ساخته است .
اریک به جای استفاده از مداد ، ویرایشگر برنامه Flash را باز ، و طراحی را آغاز می کند . تخصص اصلی اریک در برنامه نویسی به زبان اکشن اسکریپت  (Action Script) و بستر اصلی کارهای او نرم افزار فلش است .هر چند به شخصه دیده ام که با زبان های برنامه نویسی مثل Processing هم بی گانه نیست .

Eric-Natzke-1

از آثار اریک نتزگه

” اِریک نَتزگِه ” ابتدا صحنه و اشیای اصلی کار را کد نویسی می کند و بعد به مرور زمان جزییات و رنگ ها را به کار اضافه می نماید . در آثار ” اِریک نَتزگِه ” بیان شخصی وجود دارد . به عبارت بهتر ، بیان شخصی ، سبک کاری است که آثار فرد را از سایرین متمایز می کند . در اکثر رشته های هنری ، افراد پس از رسیدن به درجه ای از مهارت ، به سبک شخصی در بیان هنری خود دست پیدا می کنند .

” اِریک نَتزگِه ” ، علاوه بر خلق آثار ایستا و ثابت ، که آن ها را در گالری های هنری عرضه می کند؛ آثاری پویا و متحرک مبتنی بر قوانین فیزیک و سایر قوانین پایه ، در کارنامه هنری خود دارد . ریتم و فیریک در کارهای نتزگه ، همواره شاخصه کلیدی آثار پویای اریک نتزگه هستند . Motion Graphic زیبای اریک با نام “سیاه و سفید” از جمله ای کارها است .

Eric-Natzke-2

از آثار اریک نتزگه

شاید بتوان از دید یک برنامه نویس گرافیک ، توانایی ها و مهارت های “اریک” را بهتر درک کرد . یک برنامه نویس می داند که چقدر پیاده سازی الگوریتم های گرافیکی با پیچیدگی آثار ” اِریک نَتزگِه ” می تواند دشوار باشد . کمتر کسی مثل ” اِریک نَتزگِه ” را شاید بتوان یافت ، که هم در بیان هنری و هم در برنامه نویس گرافیکی ، به این سطح از مهارت رسیده باشد .

از آثار اریک نتزگه

از آثار اریک نتزگه

از اینجا به کجا برویم:

مطالب مرتبط

4 دیدگاه

 1. خیلی شگفت انگیز
  واقعا همینطوره که شما میگین !چنین کسی پیدا نمیشه
  ایشون یک نابغه هستن

  • افرادی مثل “اریک نتزگه” که در گرافیک کامپیوتری ، خلاقیت های مثال زدنی داشته باشند ، هستند . کمی که در گیر این مسائل باشید ، این افراد را خواهید شناخت . اما چیزی که اریک را از سایر افراد متمایز می کند ، درک هنری و خلاقیت بصری بالا اوست . که من در افراد مشابه ندیدم .

 2. maram

  عالی بودممنون

 3. هادی

  خیلی زیبا بود. ممنون از زحمات شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *